MAPEX SE529XB PT

SKU: SE529XB PT Kategoria:

Perkusja Mapex SE529XB to zestaw z najwyższej serii standardowych modeli Mapexa – Saturn Evolution. Zestaw posiada hybrydowe korpusy uzbrojone w wiele rewolucyjnych rozwiązań takich jak krawędzie SONIClear czy nowoczesne zawieszenie tomów ‘Halo’.
Saturn Evolution to prestiż. To profesjonalna półka bębnów dla bębniarzy świadomych, którzy wiedzą czego chcą. Jeśli szukasz zestawu na długie lata, ba, nawet na całe życie, to ten zestaw w pełni zaspokoi Twoje wymagania i oczekiwania. Idealny do studia i na próby, idealny na wielkie sceny i małe kameralne jam’y, idealny do nauki i do codziennych ćwiczeń. Saturn Evolution – i wszystko jasne!

PRZEWAGA OD PIERWSZEGO UDERZENIA

Szukasz niezawodnego zestawu, który dotrzyma Ci kroku w każdej sytuacji? Nie mogłeś wybrać lepiej! Udogodnienia zastosowane w tych garach sprawią, że będziesz czerpać z grania maksimum przyjemności i komfortu. Głównym motorem rozwojowym jest ciężka praca, ale ta w zestawieniu z tymi beczkami to combo doskonałe. Razem przeniesiecie góry!
• 9-warstwowe korpusy wykonane z hybrydy brzozy i orzecha:
ü Tom 10” – 6,15mm
ü Tom 12” – 6,85mm
ü Flor tom 14” – 6,85mm
ü Bass drum 20” – 8,55mm.
Takie zestawienie to gwarancja potężnego ataku i ciepłego rezonansu okraszonego dużą ilością soczystych dołów.
• Krawędzie wyposażone w rewolucyjny system SONIClear (45° w tomach i floor tomie oraz 60° w centrali) sprawią, że strojenie bębnów jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie, a nieprzyjemne dla ucha częstotliwości znikną bezpowrotnie.
• ‘Halo’ to rewolucyjne mocowanie tomów, w którym boczny, unikalny system zawieszenia ‘under lug-line’, uwalnia swobodę pełnego rezonansu i pozwala bębnom odzywać się otwartym, czystym tonem.
• Pokrętło regulacji zamocowane na zawieszeniu tomów sprawi, że w pełni zapanujesz nad rezonansem swojego zestawu. Jeśli całkowicie je dokręcisz wytłumisz rezonans i bęben będzie ‘gasł’ szybciej. Jeśli je odkręcisz uzyskasz szeroki, otwarty ton z dłuższym ‘ogonem’. W studio pozwala to na ‘pre-EQ’ bębnów przed rozpoczęciem właściwej sesji.
• 4-częściowy zestaw zawiera 10” oraz 12” tomy montowane na statywie (bez ingerencji w centralę), floor tom 16” oraz centralę 22”.
• Nogi od floor toma z zagięciami 90° zakończone stopkami na gumowych ‘sprężynach’ eliminują niechciane wibracje i maksymalizują rezonans. Dodatkowo posiadają tak istotny detal jak memory locki.
• Elementy hardware’u (lugi, nogi do centrali, mocowania obręczy bębna basowego) wyposażone w system ‘Low-Contact’ ograniczający kontakt metalu z drewnem do totalnego minimum, pozwoli Twoim garom swobodnie wybrzmiewać, a Ty nie będziesz musiał się martwić tym, że przy mocniejszym dokręceniu śruby skaleczysz drewno.
• Dwa otwory wentylacyjne w tomach i 4 w centrali odpowiednio odpowietrzą Twoje bębny, pozwalając im swobodnie oddychać.

NAJLEPSZY STOSUNEK JAKOŚCI DO CENY

Twoja kariera nabiera rozpędu? Grasz w zespole? Koncertujesz? Nagrywasz? Nie ryzykuj korzystając z niepewnych opcji. Saturn Evolution to bębny, które nigdy Cię nie zawiodą. To inspirujący instrument, który sprawi, że odkryjesz swoją pasję na nowo. A to wszystko w bardzo rozsądnej opcji cenowej. Nie ma lepiej!

POWALAJĄCY DESIGN

Granie na najbardziej widowiskowym instrumencie wszechczasów jest ekscytujące. Perkusja przykuwa uwagę, ale zdarza się, że na scenie giniesz gdzieś za plecami wokalisty i gitarzystów. Lubisz być w centrum uwagi. Każdy to lubi, kto kocha scenę. Opcje kolorystyczne zastosowane w tych bębnach sprawią, że nigdy już nie będziesz anonimowy, a wykończenie Exotic Azure Burst Lacquer z chromowanym hardwarem to wisienka na torcie Twojego talentu.
———————————

• Hybrydowe korpusy brzoza/orzech zapewniają pełny, zaokrąglony sound z jasnym, wszechstronnym i otwartym tonem.
• Dzięki krawędziom SONIClear strojenie perkusji nigdy nie było łatwiejsze.
• System mocowania ‘Halo’ to w pełni kontrolowany rezonans dostosowany do Twoich potrzeb i preferencji.
• Zawieszenie na tom holderach TH800 pozwala bębnom swobodnie wybrzmiewać, a ich miękka reakcja na uderzenia maksymalizuje komfort dłoni i nadgarstków.
• Unikatowe rozwiązanie w nogach do floor tomów pozwala wydobyć jeszcze więcej rezonansu.
• Szeroki zakres strojenia sprawia, że jest to uniwersalny instrument, który sprawdzi się w każdym gatunku. To przecież finalnie Ty decydujesz o tym jak brzmisz.
• Ograniczony kontakt elementów hardware’u z drewnem daje jeszcze więcej brzmienia z samego korpusu.
• Solidne nogi do centrali z wbudowanymi kolcami to maksymalna przyczepność i swoboda gry.
• Szeroki wybór opcji kolorystycznych zaspokoi wymagania nawet najbardziej marudnych malkontentów.

Linki:

{

Poznaj opinię eksperta:

Jestem użytkownikiem zestawu z serii Saturn Evolution od marca 2022 roku. Nie będę ukrywał, że to bębny, które wgniotły mnie w ziemię. Paleta udogodnień z jaką Mapex wjechał na rynek z tymi zestawami to jest jakiś absolutny szczyt! Bębny praktycznie same się stroją. Jak nie pokręcisz kluczem to jest spoko 🙂 Świetne zawieszenie tomów, bardzo praktyczne, wygodne i o wiele lepsze niż w zestawach Design Lab. System Halo z dodatkowym pokrętłem do regulacji rezonansu. Początkowo myślałem, że to taki huczny chwyt marketingowy. Okazało się jednak, że to faktycznie działa i bardzo pomaga w okiełznaniu rezonansu, kiedy trzeba to zrobić szybko i bez przesadnego grzebania się. Duma mnie rozpiera, że mogę grać na takim zestawie, serio!

Łukasz Sarnacki

Specyfikacja

Drewno/Materiał

Hybryda Brzoza-Orzech

Centrala

22×18

Tom-Tom 1

10×8

Tom-Tom 2

12×9

Floor-Tom 1

16×16

Wykończenie

Exotic Azure Burst Lacquer